Silhouette in the Sunshine
I was feeling Epic
Whoever enters here

give up all hope
Karakter neve ℘
Jelszó ℘
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Fortuna
luck is fickle: 16
We're broken souls
in the darkness
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (35 fő) Szer. Ápr. 03 2024, 13:37-kor volt itt.
It always seems impossible
until it’s done
Jefferson Schilling
Ma 01:27-kor


Eric Dumas
Tegnap 00:31-kor


Denarius Lovelace
Szomb. Május 18 2024, 21:04


Tatia Petrova
Szomb. Május 18 2024, 01:56


Heather Blanchard
Csüt. Május 16 2024, 17:26


Heather Blanchard
Csüt. Május 16 2024, 17:21


Raziel
Csüt. Május 16 2024, 16:48


Heather Blanchard
Kedd Május 14 2024, 13:21


Geneviéve Moreau
Hétf. Május 13 2024, 15:34


Elliot Campbell
Vas. Május 12 2024, 16:07


I was feeling Epic
in this month

10 Hozzászólások - 21%


8 Hozzászólások - 17%


7 Hozzászólások - 15%


4 Hozzászólások - 9%


4 Hozzászólások - 9%


3 Hozzászólások - 6%


3 Hozzászólások - 6%


3 Hozzászólások - 6%


3 Hozzászólások - 6%


2 Hozzászólások - 4%



Megosztás
ÜzenetSzerző
TémanyitásJameson Reid EmptyPént. Ápr. 19 2024, 13:26

Jameson Reid
Play by: Henry Cavill




Becenév
Jamie

Titulus
whisky on the rocks

Születési hely, dátum
London, 1922. április 12.

Csoport
Vampire ℘ Vámpír

Beállítottság
Heteroszexuális

Egyedi képesség
Fajdetektor: Látom mások "auráját". Számomra minden fajnak van egy energiamezeje, amik különböző színűek, ezáltal tudom ki milyen fajhoz tartozik. Jelenleg ez nálam még folyamatban van, nem tudtam a színeket fajokhoz társítani, sőt, valójában még azt sem tudom, megőrültem-e vagy valami baj van a látásommal.
Átváltozás
Az egész egy megrendezett házassággal kezdődött. Jobban mondva, kicsit sem volt megrendezett, nem úgy, ahogy én gondoltam. Mekkora esély van arra, hogy a szüleim pont egy vámpírt néznek ki hitvesemnek? Túl nagy véletlennek tűnik, ugye? Nora terve volt az egész, megigézte a szüleimet, akik már akkor leendő feleséget kerestek nekem, csak mert egyszerűen kinézett magának. Utólag kiderült számomra, hogy már a háború alatt megfigyelt engem, és vámpírvérrel itatott, nehogy ott hagyjam a fogamat és ezáltal a kisebb sérüléseim is azelőtt begyógyultak, hogy észrevettem volna őket.
Nagy vonalakban, Nora elcsábított, magához édesgetett, hazudott nekem, majd' két évig elhitette velem, hogy halandó és szép párt alkotunk, eredményes házasságunk lesz. Azt követően minden a feje tetejére állt, én pedig menet közben valahol azon kaptam magam, hogy a feleségem egy pszichopata, a kihúgom halott, én pedig vámpírrá változtam. Ha visszamehetnék az időben, inkább a húgom után mentem volna, de a túlélési ösztön különös játékot űz az emberrel, ha a halálán van...
Család
Nagyjából 17 éves lehettem, mikor a szüleimmel Amerikába költöztünk. Mindig is imádtam Angliát, különösképpen Londont, ahol megszülettem és éltem addigi egész életemben. Hiányzott az othonom, de csendben tűrtem, amolyan jófiú módon, mert tudtam, hogy ez nekik is pont olyan nehéz, mint nekem. Sosem voltam lázadó típus, mindig azt tettem, amit elvártak tőlem, a húgom, Maisie gyakran piszkált is ezzel.
A szüleim keményen dolgoztak, hogy felépítsék új otthonunkat és mindent megkapjunk a húgommal, amire csak szükségünk van vagy amire vágyunk. Apám komornyikként dolgozott egy gazdag családnál, így keveset volt otthon, mindössze estére engedték haza, s akkoriban örülhettünk, hogy egyáltalán haza jöhetett. Édesanyám házvezetőnő volt ugyanott, így néhány hónapig szinte csak este láttuk őket, a néhány nap kimenőt leszámítva. Aztán beütött a második világháború... Sokakkal ellentétben, ők megtarthatták a munkájukat, s még szerencsésnek is mondhattuk magunkat, hiszen Amerika az első két évben semleges volt. Apámat egészségügyi okokból nem hívhatták be, de én akkor már tizennyolc esztendős elmúltam, hiába nem voltam még állampolgár, nem bújhattam ki alóla. Nem is tiltakoztam, igyekeztem erősnek mutatni magam, s bár belül rettegtem egészen a végéig, teljesítettem a szolgálatot nagyobb sérülések nélkül, legalábbis a fizikai sérüléseket egész jól megúsztam.
Amint visszatértem, a szüleim furcsa kéréssel álltak elém: házasodjak meg. Akkoriban ez természetes volt, de egy háború után az ember valahogy nem számít rá és a foga sem füllik hozzá túlzottan. Belementem, de azt hiszem, a családunk valahol itt indult el a lejtőn.
Ez az én történetem... hallgasd hát meg!

- Jamie, összepakoltál mindent? - simított végig anyám az arcomon, ahogy odalépett hozzám kissé szomorkás tekintettel.
Ő és apám is próbáltak úgy tenni, mintha nem lennének szomorúak amiért el kell hagynunk a házunkat, az országunkat, de én nem tudtam nem észrevenni az apró jeleket. Anyám már előző este végigjárta az egész házat, mind a két emeletet, és végigsimított a falakon, bepillantott a szobákba, mintha elbúcsúzna a háztól. Tudtam, hogy látja maga előtt az emlékeket, mindazt, amit itt átéltünk, amik egy családdá formáltak minket. Könnyes volt a szeme, de amint odaléptem hozzá és a karjára tettem a kezemet, gyorsan kipislogta a könnyeit és mosolyogva nézett rám.
- Minden rendben lesz, fiam! Ez egy új kezdet a családunk számára, egy kaland. - Azzal elvonult aludni.
Még indulás előtt apámat kaptam el, amint büszkén pislog a ház irányába, amit a két kezével épített még nagyapám segítségével, aki sajnos Masie születése után nem sokkal hagyott itt bennünket. Tudtam, hogy ő is erre gondol, hogy George nagypapa nem láthatta, amint az első lány unokája felnő, de valahol meg is könnyebbült, hogy az apjának nem kell átélnie mindazt, amit most nekünk. Ő nem tudta volna elhagyni az országot, még akkor sem, ha éheznie kellett volna. Még ő maga is nehezen szánta rá magát erre a döntésre, de minket, a családját tartotta szem előtt. A gazdasági világválság nem kicsit törte meg az emberek életét, üzletek mentek tönkre, családok váltak földönfutóvá, apám pedig nem akart erre a sorsra jutni. Értettem a döntésüket, ám nem voltam boldog.

•••

Tizenhét esztendősen egy új ország ijesztő tud lenni. Nincsenek barátaid, meg kell szoknod az új helyet, azt, hogy másképp beszélnek még ha csak kicsit is, az új szokásokat. Szorongsz, de próbálod erősnek mutatni magad a szeretteid előtt. Nem sok időm volt megszokni a dolgokat, egy év sem telt el és beütött a második világháború, én pedig akkora már betöltöttem a tizennyolcat. A következő két év a postaláda nézegetésével telt. Minden áldott nap ellenőriztük egy nap többször is, nem-e kaptam meg a behívómat. Aztán egyszer csak megérkezett. Tisztán emlékszem, ahogy a húgom sírva robbant be az ajtón, kisebb frászt hozva mindhármunkra, el sem tudtuk képzelni, mi történt. Aztán megláttuk a kezében szorongatott borítékot...

A háború maga volt a pokol, pont ahogy a modern filmekben látja az ember, csak épp más nézni és más az, ha ott vagy. Minden nap azért imádkoztam, hogy véget érjen, szégyenszemre még az sem érdekelt ki nyer vagy ki veszít. A háborúban amúgy sincsenek győztesek, és ezt csak az tudja igazán, aki megtapasztalta magát a harcot. Senkinek, még a legádázabb ellenségemnek sem kívánnám.
- Reid, segítened kell! Wilsont eltalálták! - ordította az egyik társam valahol a sötétben.
Azt sem tudtam én hol vagyok, nem ám azt, honnan jön az ő hangja. Az orromig sem láttam, de ha tüzet gyűjtunk vagy bármilyen módon fényt csinálunk, lebukunk. Megpróbáltam eljutni hozzájuk, de a hold csak épp annyira bukkant elő a felhők mögül, hogy körvonalakat lássak. Megbotlottam valamiben a földön, és ahogy a lábammal próbáltam kitapogatni mi az, öklendezni kezdtem. Egy hulla. Éreztem ahogy az élettelen teste átfordult, ahogy kitapogattam a bakancsommal, nem sokon múlt, hogy ott helyben kidobjam a taccsot. Visszanyeltem és tovább botladoztam a hang irányába, de a lövések zaja elnyomta Rodriguez kiáltásait. Megpróbáltam nem gondolni rá, hogy akibe az előbb belerúgtam az egyik társam volt. Valaki, akit otthon ugyanúgy vár a családja, ahogyan engem. Könnyeimmel is harcot vívtam, nem csak az ellenséggel, de végre odaértem, pont akkor, amikor Wilson lőtt sebéből vér spriccelt. Nem láttam, éreztem. Beterített, a szaga émelyítő volt, sosem fogom elfelejteni.

•••

Azt a megkönnyebbülést szavakkal ki se lehet fejezni, amit akkor éreztem, mikor átléptem a házunk küszöbét. Mosollyal az arcomon, a súlyokat szinte azonnal ledobva a szívemről indultam a társalgóba, de egy apró test az utamat állta. Masie a mindössze százhatcan centijével pislogott fel rám csillogó szemekkel. A csomagom a földön uffant tompán, amint szorosan magamhoz vontam a húgomat, amolyan medveölelésbe szorítva törékeny testét, egészen addig, amj] levegőért nem kezdett kapkodni. Nevetve letettem, szinte fel sem tűnt, hogy elemeltem a földtől, lába még kapálózott a levegőben, mielőtt a padlót újra elérte volna.
Rengeteg új élménnyel gazdagodtam és egyik sem volt jó, felejteni akartam, soha nem gondolni többet a háborúra, de tudtam, ez nem lesz olyan egyszerű és egy részét valószínűleg egész életemben magammal cipelem majd. Egészen addig jól tartottam magam, amíg édesanyám ki nem sétált a konyhából a kötényében. Akkor minden elhomályosult és férfi létemre zokogásban törtem ki. Kellett néhány perc, mire megnyugodtam a karjaiban, a nap többi részét pedig együtt töltöttük, teagőz és nosztalgia árasztotta el a szobát.
- Jameson! - szólított meg apám és valamiért összerezzentem a teljes nevem hallatán, pedig sosem használták szidalmazásra. Mintha éreztem volna, hogy mi következik. - Anyáddal sokat gondolkodtunk, amíg nem voltál itthon. - A szája széle alig láthatóan megrándult. Sosem volt az az érezelmes fajta, egy külső szemlélő észre sem vette volna az apró jeleket amit mi láttunk. - Meg kellene házasodnod! - jelentette be, mintha valami nagyon jó hírt közölne éppen.
- Tessék? - felnevettem. Nem hittem, hogy komolyan gondolja, de az arckifejezése árukodó volt. - Épp, hogy betettem a lábam az ajtón... - kezdtem volna, ám ő felemelte a kezét, ezzel elhallgattatva engem.
- Már kinéztünk neked valakit. - És ez volt az a mondat, amit azóta számtalanszor lejátszottam a fejemben. Mi lett volna, ha ez sosem hangzik el?

•••

Maisie volt az, akivel majdnem mindent megbeszéltem, az életem minden fontos eseményénél ott volt, s őt éreztem magamhoz a legközelebb. Mégis úgy éreztem, egy bizonyos dolgot nem szabadott volna megosztanom vele. Ha tartom a számat, életben maradt volna, nem száradna a halála a lelkemen, s talán én magam is meghaltam volna már rég. Sokszor kívántam azt, bár ne találkoztam volna Norával, akkor lett volna esélyem egy átlagos, halandó lányt feleségül venni, családot alapítani vele. Számtalanszor láttam magam előtt a képek, ahogy Maisie a karjaiban tartja az elsőszülött gyermekem és úgy mosolyog rá, mintha a sajátja lenne. Azt az éjszakát mikor elveszítettem őt, sosem fogom elfelejteni.

- Mase, kérlek! Hagyd békén, ez veszélyes! Ha valami történik veled, sosem bocsájtom meg magamnak. - suttogtam, miközben egyik kezem a csuklóján pihent. Próbáltam viszatartani, nehogy valami butaságot csináljon.
- Hogyan hagyhatnám ezt szó nélkül? Az agyam még alig fogta el amit mondtál nekem, de valakinek muszáj felelősségre vonnia Norát! - förmedt rám szinte sikoltozva. Még sosem láttam azelőtt ilyennek, egyszerűen nem ismertem rá. Hisztérikus állapotban volt, egész testében remegett és ami a legrosszabb volt, hogy nem félelmében, hanem dühében.
- Mégis mit akarsz tenni egy vámpírral? Huh?! - kezdtem én is kifordulni önmagamból, annyira féltettem a húgomat. - Azt sem tudjuk, mire képesek, nem... egyszerűen csak nem akarom, hogy a közelébe menj, érted? - idegességemben a hajamba túrtam, de a csuklóját egészen addig nem engedtem el, amíg ki nem tépte magát a szorításomból.
- Bátyám, kérlek! Te vagy az egyetlen, aki a szüleinken kívül igazán számít nekem. Szeretlek és ez mindig is így marad. - Próbáltam kiverni a fejemből, de olyan érzésem volt, mintha búcsúzkodna. Mintha tudta volna, hogy bármi megtörténhet, mégsem érdekelte.
Nem tudtam neki viszont mondani, mert kiviharzott az ajtón, ám mielőtt becsukta volna azt maga mögött, még visszanézett rám, arcán mosoly terült el.

Amint anyám felhívott, hogy Masie nincs a szobájában, rögtön tudtam, hova ment. Azt reméltem, talán meggondolta magát mikor anyám korábban szintén aggódva telefonált, miszerint a húgom tajtékzott a dühtől, a frászt hozva rájuk. Megnyugtattam, hogy csak egy apróbb vitába torkollott a beszélgetésünk, de a második hívás után már ezt is megbántam. El kellett volna mondanom nekik, hogy aggódom érte és figyeljenek rá.
Gondolkodás nélkül elindultam a környékünkön, hátha valahol megtalálom a húgomat és Norát, a gyomrom apróra zsugorodott az idegességtől, a halántékom pedig verejtéktől úszott. Nem tudom mennyi ideig kerestem őket, mire egy kieső helyen megtaláltam őket, de mielőtt megkönnyebbülést érezhettem volna, hogy mindkettejüket látom, földbe gyökerezett a lábam, és minden homályos lett körülöttem.
A kishúgom a földön feküdt, törékeny testét vér borította, a nő pedig, akit nem is olyan régen még szerető feleségemnek tartottam, mellette térdelt. Először nem jutott a tüdőmbe oxigén, majd hirtelen mintha túl sok levegőt szívtam volna magamba. Forgott velem a világ, s tántorogva sikerült elutnom hozzájuk, a húgom élettelen teste mellett estem térdre. Nem tudtam Norára nézni, a tekintetem Maisie-n tartottam, egész testemben remegtem.
- Mit tettél vele? - kérdeztem halkan, tompa hangon, mielőtt a sírás fojtogatni kezdett volna. - Azt kérdeztem mit műveltél vele, te szörnyeteg?! - ordítottam, s ekkor már rá emeltem a tekintetemet. Nem sugárzott belőle semmi más csak megvetés és gyűlölet.
Annak ellenére, hogy én tettem fel a kérdést, valójában nem vártam választ, ha Nora mondott is valamit, kizártam, csak háttérzaj volt számomra. Nem tudtam elképzelni, mi lesz velem ezután, és... hogyan mondom el a szüleimnek, az egyetlen lányuk már nincs többé.

Fõkarakter: Stefan Salvatore

Az álarc mögött: Alice


Jameson Reid
Egy sziluett
vajon ki lehet õ?
Jameson Reid



163
C szint:
Kalmithil
Jameson Reid 0d28306eb7a7801090440415aeb1a0d240a7e5ef
Teknősbéka
Ez az én történetem :
Az életem ennyi titkot rejt :
12
Titulus :
⇝ whisky on the rocks
Másik felem :
⇝ Geneviéve Moreau ♡
Jameson Reid 4c7f972e866fbec95734f809fb8ca066397ff15f
Ennyi éve vagyok a világon :
102
Akinek az arcát viselem :
⇝ Henry Cavill
℘ ℘ ℘ :
Jameson Reid OcIs
Az álarc mögött :
Alice

Jameson Reid Empty
TémanyitásJameson Reid EmptyVas. Ápr. 28 2024, 14:34

Gratulálunk, elfogadva!
Vampire ℘ Vámpír


❝Sosem hal meg semmi teljes
egészében. Mindenbõl történet lesz,
ahogy a jelen múlttá válik.❝

Kedves Jamie!

Fuha, hát... ez egyáltalán nem egy könnyen megemészthető történet. A háború borzasztó dolog, külső szemlélőként is, de ott lenni és átélni még rosszabb. Tragikusabb. Kis kitekintés: pont Sofia Carson dala megy a háttérben, a Come Back Home. Ugye, a filmben a párja (akkor még nem valódi párja) a háborúban vív élet-halál harcot, ő pedig várja haza. Valahogy passzol ez a dal most ide is. Jameson Reid 192699125  Jameson Reid 3266136710
Viszont Nora, az a vámpír szuka... elnézést a kifejezésért, de az! Egy megszállott őrült, aki érthetetlen módon kinézett téged magának. Nem tudom, kapsz-e választ rá valaha, miért pont te és miért kellett mindent tönkretennie az életedben, de... ha meg is tudnád, semmi sem hozza helyre azt, ami történt. Sajnálom. Jameson Reid 1657226396  Jameson Reid 4129323686
A vámpír lét nem mindig könnyű és már te is az vagy. Abban bízok csak, hogy találsz valakit, akiben végre tényleg megbízhatsz és aki nem fog elárulni téged, vagy ártani neked. Van ilyen ember, létezik, csak meg kell találni! Jameson Reid 3266136710

A végére pedig... érezd jól magad ebben a bőrödben is!  Jameson Reid 272027130




Várj, ne szaladj úgy! Van itt még neked valami... kapsz egy útravalót. Egy talizmánt, ha úgy tetszik. Sok szerencsét, és sose hagyjon el téged a remény! Szerencsekocka.

Lycoris Fairwell
Egy sziluett
vajon ki lehet õ?
Lycoris Fairwell



163
C szint:
Kalmithil
Jameson Reid Tumblr_inline_p1qeq9bmBL1szhxe8_540
* Lucky Clover
Ez az én történetem :
Az életem ennyi titkot rejt :
5
Titulus :
✶ Sweet but psycho
Másik felem :
Killian Lacroix?
Jameson Reid B438ffb9de24d23c3b8e5ec25d4e3d59
you are my life
Ennyi éve vagyok a világon :
161
Lejátszási listám :
Akinek az arcát viselem :
✶ Jennifer Morrison
Tartózkodási helyem :
✶ Everywhere
℘ ℘ ℘ :
Jameson Reid Tumblr_inline_nm5e9dAbc91rifr4k
Az álarc mögött :
✶ Eliffe

Jameson Reid Empty
TémanyitásJameson Reid EmptyVas. Ápr. 28 2024, 14:34

The member 'Lycoris Fairwell' has done the following action : Dobókocka


'Szerencsekocka' :
Jameson Reid L56g4Ij
Result :
Jameson Reid YnwEZ55

Raziel
The Angelic Admin
ahonnan az angyali gondoskodás jön
Raziel



163
C szint:
Kalmithil
Ez az én történetem :
Jameson Reid 99b4938c245b0cd431ace7968390674e0ee9f16a
"Néha a legrosszabb befejezések egyáltalán nem is befejezések. Tudnod kell, hogy még amikor úgy is tűnik, hogy minden hamuvá égett, a történetben mindig lesz egy még el nem mondott fejezet."
Jameson Reid F97377f1957c2499834fa8de31fda3cd119039ef
Az életem ennyi titkot rejt :
716
Lejátszási listám :
Akinek az arcát viselem :
℘ A body without a soul
A fiók mögött :

Jameson Reid Empty
TémanyitásJameson Reid Empty


Ajánlott tartalom
163
C szint:
Kalmithil

Jameson Reid Empty
 

Jameson Reid

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Jameson  && Geneviéve // So we meet again